Mistrovství České republiky – Starší žáci

V termínu 26.7.-31.7.2022 se na kurtech Tenisového klubu DEZA Valašské Meziříčí odehrálo mistrovství České republiky v kategorii starších žáků. Nejvýše nasazeným hráček byl Filip Ladman (3. místo na celostátním žebříčku, TK Sparta Praha), který však svou pozici nepotvrdil a vypadnul ve čtvrtfinále. Ve finále se utkali Josef Lebiš (TK AGROFERT Prostějov) a Jan Spáčil (TK Milo Olomouc). Z titulu Mistra České republiky starších žáků se po poměrně jednoznačném finálovém utkání radoval Josef Lebiš (6:3, 6:0). Na třetím místě se umístili Tomáš Krejčí (Tenis Dobříš) a Jan Kreysa (LTK Liberec).

Ve čtyřhře se z vítězství radovala dvojice Škrlík-Lebiš, kteří ve finálovém souboji porazili dvojici Střílka-Vymazal. Josef Lebiš tak získal ceněný double. Třetí místo obsadily dvojice Krejčí-Fejka a Rakouš-Wirgler.

Pro medailisty ve dvouhře byly připraveny poháry a ceny od společnosti Apple v hodnotě 25 tisíc korun. Všichni hráči měli během celého turnaje zajištěno pití a ovoce.

Děkujeme všem hráčům za krásný tenis po celý týden. I přes nepřízeň počasí, kdy turnaj musel být několikrát přerušen se stihlo dohrát dle plánovaného programu. Za hladký průběh celého MČR tímto děkujeme vrchnímu rozhodčímu Josefovi Vlkovi, řediteli turnaje Dušanovi Křesalovi, doktorce MUDr Haně Berdychové a Žanetě Pavelkové, která se starala o pohodlí hráčů po celý turanj a také všem umpirovým rozhodčím. Vybrané zápasy byly k vidění živě díky přenosům Vista Sport, kteří také umožnili sledovat skóre všech zápasů online.

Poděkování patří také dlouhodobým partnerům a podporovatelům Tenisového klubu DEZA Valašské Meziříčí, kterými jsou společnost DEZA, a.s., město Valašské Meziříčí a Zlínskému kraji, kteří také podpořili pořádání tohoto turnaje. A také společnosti Lex Auto za vystavení krásných automobilů značky BMW.

Výsledky turnaje:

https://cztenis.cz/turnaj/516700/sezona/L22/vysledky

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram