TENISOVÝ KLUB DEZA
Valašské Meziříčí

Členství
Historie
Závodní tenis
Ke stažení

Členství v klubu

Tenisový klub nabízí možnost zakoupení členství pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny. Výhodou členství v klubu je bezplatný vstup na venkovní kurty po celou letní sezónu. V současné době máme téměř 300 členů. Součástí členství klubu je také možnost si pronajmout skříňku na celý rok.

Historie tenisového klubu Valašské Meziříčí

Z dostupných pramenů se vznik tenisového klubu ve Valašském Meziříčí datuje na rok 1929, kdy jsou svépomocí na místě bývalého fotbalového hřiště "Za drahou" postaveny 2 tenisové dvorce.
V tu dobu měl klub vyloženě sportovní charakter. Byla hrána pouze přátelská utkání s okolními kluby.

Během okupace v letech 1934-1945 byla činnost prakticky přerušena.
V roce 1945 dochází k obnovení činnosti klubu, ale stále není zapojen do mistrovských soutěží.
Do těchto vstupuje až v roce 1951 jedním družstvem dospělých.
K výkonnostnímu a organizačnímu vzestupu dochází až po roce 1965, kdy se počet družstev v soutěžích zvyšuje. Družstvo dospělých postupuje v roce 1970 do moravské divize. V tomtéž roce se zahajuje rovněž tradice "Valašských seniorek".

Celá historie

Závodní tenis

V současné době působí v Tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí 6 kvalitních trenérů, pod jejichž vedením se pravidelně připravuje více než 100 hráčů. Naši trenéři se zaměřují především na výchovu hráčů pro závodní tenis, ale máme také tréninky pro rekreační hráče. V Tenisovém klubu DEZA je již od roku 2000 Tréninkové Středisko Mládeže pod záštitou Českého Tenisového Svazu. Pro závodní hráče máme zajištěny kondiční tréninky a rehabilitace. 

Tenisový klub DEZA Valašské Meziříčí, z.s. je pravidelným příjemcem dotačních prostředků od Města Valašské Meziříčí v rámci programu Děti a mládež, Zlínského kraje v rámci programu Činnost a rozvoj mládežnického sportu a Národní Sportovní Agentury v rámci programu MŮJ KLUB. Všechny obdržené dotační prostředky jsou využívány v souladu s podmínkami programů a směřují k podpoře tréninkového procesu a mládeže v našem klubu.

více informací

Ke stažení

Aktuálně v klubu

Jubilejní 10. ročník Amatérské tenisové ligy Vsetín

⚠️Začátkem dubna byla spuštěna registrace hráčů do jubilejního 10.ročníku Amatérská tenisová liga Vsetín v singlu. V loňském ročníku hrálo ATL rekodních 70 hráčů. Aktuálně je přihlášeno 41 hráčů. Více informací na […]

Začátek tréninků letní sezóna – 17.4.2023

Tréninky letní sezóny začnou v pondělí 17.4.2023. Plánovaný konec letní sezóny je 6.10.2023. Níže naleznete nové ceny pro letní sezónu 2023.

Údržba venkovních dvorců, brigády, členské příspěvky

Vážení členové Tenisového klubu DEZA Valašské Meziříčí, z.s., vzhledem k blíží se letní sezóně a lepšícímu se počasí, můžeme pomalu začít s úpravami venkovních kurtů a celého areálu po zimní přestávce. […]

Další aktuality

Naši trenéři

Dušan Křesala

Trenér 2. třídy

Jan Váleček

Trenér 2. třídy

Lukáš Soukup

Trenér 2. třídy

Renata Konečná

Trenér 2. třídy

Bc. Adéla Zavadilová

Trenér 2. třídy

Ing. Taťána Vančurová

Trenér 3. třídy
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram